„Išmani moteris“ grįžta su nauja jėga ir žengia į Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius

Ūkio ministerijos ir VšĮ “Versli Lietuva” iniciatyva kovo mėnesį sugrįžta projektas „Išmani moteris“ padėti moterims plėtoti savo idėjas ir sukurti verslus.

2013 m. vasarą Vilniuje vykęs projektas dabar plečiasi ir apims Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. Iš viso planuojami 36 renginiai, po 12 kiekviename projekto mieste.  „Išmani moteris“ vėl burs bendruomenę, siūlys kvalifikuotas konsultacijas ir padės moterims kurti verslą.

„Moterys yra labai kūrybiškos, kupinos idėjų ir verslios. 2013 m. vasarą vykęs projektas „Išmani moteris“ sulaukė itin didelio moterų susidomėjimo, kuris pavirto realiai veikiančiomis įmonėmis. Tai rodo, kad tokios iniciatyvos yra labai reikalingos, kad Lietuvoje daugiau moterų taptų verslininkėmis, o visuomenė savo ruožtu pajustų energingų ir išmanių moterų kuriamas vertes“, – sakė ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Nors paskutiniame dešimtmetyje moterų  verslininkių daugėjo, jų Europoje ir Lietuvoje yra daug mažiau nei vyrų verslininkų. Pagal kasmetinį Lietuvos verslumo stebėsenos tyrimą, 2012 m. moterys sudarė vos 31 procentą darbdavių.

Projekto „Išmani moteris“ veiklos bus organizuojamos taip, kad būtų patogu dalyvauti ir vaikus auginančioms moterims, kurių dienotvarkė suvaržyta įvairių įsipareigojimų. Pagal pageidavimus bus derinamas renginių laikas, samdomos vaikų auklės, kad moterys galėtų laisvai dalyvauti su savo atžalomis. Ir netgi jei tai neleis sudalyvauti renginiuose, juos bus galima stebėti tiesiogiai internetu ir projekte dalyvauti nuotoliniu būdu.

Tokiu būdu siekiama padėti vaikus auginančioms moterims suderinti profesines ambicijas su šeiminiais įsipareigojimais.

„Lietuvos moterys turi daug potencialo, yra ambicingos, kūrybingos, siekia tobulėti ir ne viena iš jų slapta pasvajoja apie savo nuosavą verslą bei galimybę tai suderinti su šeima bei laisvalaikiu. Jas tereikia suburti, įkvėpto, padrąsinti, pakonsultuoti ir esu tikra, turėsim naujų sėkmingų verslų ir daugiau laimingų moterų“, – sakė Aurelija Martūnienė, viena iš koordinatorių, už 2013 m. vasarą vykusį projektą „Išmani moteris“ gavusi Švedijos verslo apdovanojimą.

Moterims kurti verslus padės itin patyrę mentoriai, kurie projekto metu gyvai ir nuotoliniu būdu konsultuos tokiomis temomis, kaip verslo idėjų generavimas, komandos formavimas, rinkodara/ marketingas, pardavimai, finansų valdymas, verslo teisė, procesų valdymas, strateginis verslo planavimas, rinka ir konkurencija, išorinio finansavimo pritraukimas, efektyvus produkto pristatymas, verslo plano rengimas.

Dalyvavimas projekte – nemokamas, tačiau būtina registruotis. Registracijos nuoroda čia.

 

Daugiau informacijos:

Rūta Putnikienė

ruta@vrp.lt

Mob. +370 656 55730