Projekte „Išmani moteris“ – daugiau nei pusė tūkstančio kurti verslą norinčių moterų


Moterys nori kurti savo verslą. Tai rodo registracijų į projektą „Išmani moteris“ skaičius, jau perkopęs 500 registracijų ribą.
Šis projektas, nuo kovo 24 d. startuosiantis Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose, padės  moterims plėtoti savo idėjas ir sukurti verslus. Iki pat birželio pabaigos kiekviename mieste vyks po 12 renginių, kuriose moterys gaus profesionalias konsultacijas ir pagalbą, kuriant savo verslą.

Aktyviausiai į projektą registruojasi kaunietės – šiuo metu net 150 šio miesto gyventojų planuoja dalyvauti verslumo renginiuose. Antroje vietoje rikiuojasi Klaipėda. Į šiame mieste vyksiančius renginius užsiregistravo  daugiau nei 80 dalyvių. Dar daugiau nei 100 moterų užsiregistravo iš Lietuvos miestų, kuriuose renginiai nevyks, ir net užsienio šalių – Portugalijos, Danijos ir Vokietijos. Jos renginius galės stebėti tiesioginės transliacijos metu.

Absoliuti dauguma moterų kaip pagrindinį tikslą, kodėl dalyvauja projekte, įvardija norą kurti savo verslą. Kitas joms svarbus prioritetas – kvalifikacijos kėlimas. Džiugina ir tai, kad beveik penktadalis užsiregistravusiųjų jau turi savo verslą ir norėtų profesionalios pagalbos jį plėtojant.

Didžioji dalis moterų, planuojančių dalyvauti projekte šiuo metu dirba savo darbą, 91 moteris yra motinystės (vaiko priežiūros) atostogose. Atsižvelgiant į tai, projekto „Išmani moteris“ veiklos organizuojamos nuo 17 val – tokiu laiku, kad į jas galėtų įsitraukti kuo daugiau dalyvių. Į renginius moterys taip pat galės atsivesti ir savo atžalas, kuriuos prižiūrės samdomos vaikų auklės. Be to, „Išmanios moters“ tinklalapyje yra sukurta rubrika „Išmanoteka“, kurioje projekto dalyvės anksčiau skaitytus pranešimus galės peržiūrėti joms patogiu laiku.

Pastebima, kad moterys dažnai norėtų kurti savo verslą, tačiau nežino, kokį verslą galėtų plėtoti. Būtent dėl šios priežasties pirmųjų renginių, prasidėsiančių jau šią savaitę, tema yra verslo idėjų generavimas.

Projektas „Išmani moteris“ įgyvendinamas Ūkio ministerijos ir VšĮ “Versli Lietuva” iniciatyva. Iki pat birželio pabaigos pranešimus skaitys ir moterims kurti verslus padės itin patyrę mentoriai, kurie projekto metu gyvai ir nuotoliniu būdu konsultuos tokiomis temomis, kaip verslo idėjų generavimas, komandos formavimas, rinkodara/ marketingas, pardavimai, finansų valdymas, verslo teisė, procesų valdymas, strateginis verslo planavimas, rinka ir konkurencija, išorinio finansavimo pritraukimas, efektyvus produkto pristatymas, verslo plano rengimas.